ANA SAYFA KÜNYE
Havva Marketing
haber kayseri
 

9D Sinema İpeksaray AVM’de Açıldı

   

Kayseri’de bir ilk olan 9D teknolojisi kullanılarak oluşturulan sinema salonu 8 Eylül Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.


 
9D Sinema İpeksaray AVM’de Açıldı

 İpeksaray AVM’de hizmete giren 9D sinema simülasyonuna, açılışının ardından halk yoğun ilgi gösterdi. Açılışa gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini dile getiren işletme sahibi Ali İlhan Kayseri’de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyerek “ Bu sistemin Türkiye’de en iyi hareketli sinema sistemi olduğunu düşünüyoruz. İçeride i filmi, izleyicilere birebir hissettirmek istediğimiz için teknolojiyi ona göre seçtik. Bu sistemin Kayseri’de ki diğer sistemlerden farkı teknolojinin filmde olan senkronizasyonudur.” dedi.

Açılışa katılıp  9D sinemanın keyfini çıkarma imkânı bulan muhabir arkadaşlarımız ve halk, sinema hakkında görüşlerini şöyle bildirdi:

“9 boyutlu sinema, 3 boyutlu gözlüklerle sinema ekranında izleniyor. Önemli olan filmi izlerken hissettikleriniz. Sinemada oturduğumuz koltuklar ve platform, filmdeki etkiye göre hareket ediyor ve sarsılıyor. Filmde geçen sahnelerde neyle karşılaşıyorsanız onu hissedebiliyorsunuz. Filmdeki sahneye göre yüzünüze veya vücudunuza rüzgâr esiyor ya da yağmur yağıyorsa su sıçrıyor. Bunlar tamamen filmin içeriğine göre gerçekleşiyor. 9D sinema sistemi, size filmdeki olayları tam olarak görüntü ve hislerle yaşatmayı hedefliyor. Bire bir gerçeklik sunuyor. Heyecan ve adrenalini sonuna kadar yaşıyorsunuz.”

Bu haber toplam 4759 defa görüntülendi.

Etiketler:


 
BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
Kayseri Promosyon Ürünleri
garanti konut

   
kayseri haber kayseri sektör kayseri yaşam gazete yahyalı dost medya
Toplam Sayfa Gösterimi : 23622286 Online Ziyaretçi : 27    
ihlas haber ajansı cihan haber ajansı