ANA SAYFA KÜNYE
haber kayseri
 

9D Sinema İpeksaray AVM’de Açıldı

   

Kayseri’de bir ilk olan 9D teknolojisi kullanılarak oluşturulan sinema salonu 8 Eylül Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.


 
9D Sinema İpeksaray AVM’de Açıldı

 İpeksaray AVM’de hizmete giren 9D sinema simülasyonuna, açılışının ardından halk yoğun ilgi gösterdi. Açılışa gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini dile getiren işletme sahibi Ali İlhan Kayseri’de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyerek “ Bu sistemin Türkiye’de en iyi hareketli sinema sistemi olduğunu düşünüyoruz. İçeride i filmi, izleyicilere birebir hissettirmek istediğimiz için teknolojiyi ona göre seçtik. Bu sistemin Kayseri’de ki diğer sistemlerden farkı teknolojinin filmde olan senkronizasyonudur.” dedi.

Açılışa katılıp  9D sinemanın keyfini çıkarma imkânı bulan muhabir arkadaşlarımız ve halk, sinema hakkında görüşlerini şöyle bildirdi:

“9 boyutlu sinema, 3 boyutlu gözlüklerle sinema ekranında izleniyor. Önemli olan filmi izlerken hissettikleriniz. Sinemada oturduğumuz koltuklar ve platform, filmdeki etkiye göre hareket ediyor ve sarsılıyor. Filmde geçen sahnelerde neyle karşılaşıyorsanız onu hissedebiliyorsunuz. Filmdeki sahneye göre yüzünüze veya vücudunuza rüzgâr esiyor ya da yağmur yağıyorsa su sıçrıyor. Bunlar tamamen filmin içeriğine göre gerçekleşiyor. 9D sinema sistemi, size filmdeki olayları tam olarak görüntü ve hislerle yaşatmayı hedefliyor. Bire bir gerçeklik sunuyor. Heyecan ve adrenalini sonuna kadar yaşıyorsunuz.”

Bu haber toplam 3020 defa görüntülendi.

Etiketler:


 
BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
Genç Kadın Yatağında Ölü Bulundu
Japonya Kayseri'den Kök Hücre Alaca
Durgun Geçen Kömür Satışları Esnafı
Kocasinan Belediye Başkanından Yeti
12 Asansör Firmasına 86 Bin 299 TL
NÖBETÇİ ECZANELER
24 SAAT AÇIK ECZANELER
nöbetçi eczane EMEL ECZANESİ
nöbetçi eczane TOPRAK ECZANESİ
nöbetçi eczane VİTAMİN ECZANESİ
12 SAAT AÇIK ECZANELER
nöbetçi eczane İLDEM ECZANESİ
nöbetçi eczane İSTİKBAL ECZANESİ
nöbetçi eczane KOCATÜRK ECZANESİ
nöbetçi eczane ÖNDER ECZANESİ
nöbetçi eczane ÖRTEN ECZANESİ
nöbetçi eczane PARK ECZANESİ
nöbetçi eczane ŞİFA ECZANESİ
 
garanti konut

   
kayseri haber kayseri sektör kayseri yaşam gazete yahyalı dost medya
Toplam Sayfa Gösterimi : 11647246 Online Ziyaretçi : 43    
ihlas haber ajansı cihan haber ajansı