ANA SAYFA KÜNYE
haber kayseri
 

9D Sinema İpeksaray AVM’de Açıldı

   

Kayseri’de bir ilk olan 9D teknolojisi kullanılarak oluşturulan sinema salonu 8 Eylül Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.


 
9D Sinema İpeksaray AVM’de Açıldı

 İpeksaray AVM’de hizmete giren 9D sinema simülasyonuna, açılışının ardından halk yoğun ilgi gösterdi. Açılışa gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini dile getiren işletme sahibi Ali İlhan Kayseri’de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyerek “ Bu sistemin Türkiye’de en iyi hareketli sinema sistemi olduğunu düşünüyoruz. İçeride i filmi, izleyicilere birebir hissettirmek istediğimiz için teknolojiyi ona göre seçtik. Bu sistemin Kayseri’de ki diğer sistemlerden farkı teknolojinin filmde olan senkronizasyonudur.” dedi.

Açılışa katılıp  9D sinemanın keyfini çıkarma imkânı bulan muhabir arkadaşlarımız ve halk, sinema hakkında görüşlerini şöyle bildirdi:

“9 boyutlu sinema, 3 boyutlu gözlüklerle sinema ekranında izleniyor. Önemli olan filmi izlerken hissettikleriniz. Sinemada oturduğumuz koltuklar ve platform, filmdeki etkiye göre hareket ediyor ve sarsılıyor. Filmde geçen sahnelerde neyle karşılaşıyorsanız onu hissedebiliyorsunuz. Filmdeki sahneye göre yüzünüze veya vücudunuza rüzgâr esiyor ya da yağmur yağıyorsa su sıçrıyor. Bunlar tamamen filmin içeriğine göre gerçekleşiyor. 9D sinema sistemi, size filmdeki olayları tam olarak görüntü ve hislerle yaşatmayı hedefliyor. Bire bir gerçeklik sunuyor. Heyecan ve adrenalini sonuna kadar yaşıyorsunuz.”

Bu haber toplam 2632 defa görüntülendi.

Etiketler:


 
BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
Otobüs Şoförü Bıçaklandı
Kuzey Çevre Yolu'nda Kaza
Gençlik Merkezlerinde Üyelere İftar
Kaskispor, Abdullah Gül Üniversites
Bayramda Şeker Tüketimine Dikkat
NÖBETÇİ ECZANELER
24 SAAT AÇIK ECZANELER
nöbetçi eczane ATALAY ECZANESİ
nöbetçi eczane EKİNCİ ECZANESİ
nöbetçi eczane HALE ECZANESİ
12 SAAT AÇIK ECZANELER
nöbetçi eczane ÇAKMAK ECZANESİ
nöbetçi eczane HÜLYA ECZANESİ
nöbetçi eczane İSTANBUL ECZANESİ
nöbetçi eczane NARİN ECZANESİ
nöbetçi eczane NESLİHAN ECZANESİ
nöbetçi eczane SUMAK ECZANESİ
nöbetçi eczane YENİ HİLAL ECZANESİ
 
garanti konut

   
kayseri haber kayseri sektör kayseri yaşam gazete yahyalı dost medya
Toplam Sayfa Gösterimi : 9290644 Online Ziyaretçi : 26    
ihlas haber ajansı cihan haber ajansı